Türkiye’deki Hastanelerin Hepsi Burada

Genellikle, insanlarımız bir hastalık durumunda veya tamamen meraktan da olsa hastaneler hakkında bilgi edinmek ister. Fakat aynı şehirde dahi fazlasıyla hastane bulunabilen ülkemizde bu bilgileri edinmek ve hastaneleri karşılaştırmak kolay bir iş değildir. 800’ün üzerinde devlet hastanesi bulunan Türkiye’de, ismi duyulmamış ve standardın üzerinde hizmet verebilen birçok hastane bulunuyor.

Örneğin; Ege Üniversitesi Hastanesi gibi ismi duyulmuş bir hastane birçok vatandaş tarafından tercih edilirken daha az ismi duyulmuş ve aynı yoğunluğa sahip olmayan bir hastane benzer özelliklere sahip olsa dahi tercih edilmeyebiliyor. Bu bilgilendirmenin edinilmesi ise daha önce bahsettiğimiz gibi çok kolay olmayabiliyor. Ege Üniversitesi Hastanesinde 2011’de küçük ameliyatlar hariç, yapılan ameliyat sayısı 27 bini aşıyor, her ne kadar büyük bir hastane olsa da bu sayı oldukça yüksek.

Hastane büyüklüğü ne kadar olursa olsun merkezi ve ismi duyulmuş hastanelerde her gün binlerce vatandaş tedavi görüyor ve bu yoğunluk kargaşalara, sorunlara sebep olabiliyor.

Hasta takip süresinin 24 saat ile sınırlandırıldığı, hangi hastanenin ne hizmetler verdiği gibi bilgileri edinmenin tek bir adresi olabilir.

Gelişen teknoloji çağıyla hem bireylerin hem de kuruluşların gereksinimleri de gelişmekte olup, iki tarafın da teknolojiye ayak uydurması gereken durumlar olabiliyor. Günümüzde artık akıllı telefonlar ile herhangi bir siteye veya bilgiye ulaşmak çok kolay. Yeni neslin tamamen böyle bir teknolojiyle yetişmesi ise bu durumun gerekliliğini daha da arttırıyor. Vatandaşlık bilgilerine dahi e-devlet gibi bir sistemden kolaylıkla ulaşabildiğimiz bu dönemde Türkiye’deki hastaneler ile ilgili bir site kaçınılmaz bir hal alıyor.

Geçtiğimiz her yıl yeni açılan hastaneler, bu hastanelere atanan hekimler ve çalışanlar sürekli değişiyor ve güncelleniyor. Bu hızda ilerleyen bir dünyada ulaşılan bilginin güncel ve güvenilir olması kaçınılmaz oluyor. Yaşlı ve genç fark etmeksizin bilgiye ulaşmanın kolaylığını kimse göz ardı edemez. Türkiye’deki birçok başarılı hastane, tanınmış ya da tanınmamış olsun, bilinmeye değerdir.

İzmir’den İstanbul’a, İstanbul’dan Ankara’ya tüm illerimizde bulunan yüzlerce hastane hakkında bilgi kolaylıkla alabilirsiniz.